Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń

2009 rok

 

2009-11-13 Współpraca międzynarodowa

Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie mł.bryg. Piotr Kierepka 13 listopada br. udał się na Ukrainę celem podpisania umowy odnośnie współpracy polskich strażaków z funkcjonariuszami z Łucka (obwód wołyński) i straży pożarnej z Sokala (obwód lwowski).
 

z 2009-10-09 Pożar w budynku mieszkalnym, wewnątrz był czlowiek...

Zgłoszenie o dużym zadymieniu w budynku przy ul. Gródeckiej wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania w dniu 09.10.2009r. o godz. 17.00.
Do pożaru zadysponowano sekcję ratowniczo-gaśniczą. Po przybyciu na miejsce strażacy dowiedzieli się, że wewnątrz zadymionego budynku znajduje się człowiek.
 

2009-09-25 Ćwiczenia zgrywające KSRG

25 września br. w Hrubieszowie odbyły się ćwiczenia zgrywające Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.  Celem ćwiczeń było doskonalenie działań gaśniczych podczas pożarów budynków administracyjnych i wykorzystanie jednostek KSRG w Powiatowym Systemie Reagowania Kryzysowego.
Uczestnicy ćwiczeń:
-    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie,
-    8 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – wszystkie z terenu powiatu,
-    Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie,
-    Straż Miejska,
-    Pogotowie Ratunkowe w Hrubieszowie.
-    Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie (Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego),

 

2009-09-04 Strzyżów wypadek na DK 74

Około godz. 7.30 w Strzyżowie (gmina Horodło) doszło do wypadku, w wyniku którego rannych zostało 7 osób.

Prawdopodobnie kierujący volkswagenem passatem zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka pasażerskim busem.

Do szpitala odwieziono kierowcę passata oraz sześcioro pasażerów mercedesa sprintera.

Ruch na trasie Hrubieszów - Zosin był zablokowany, a policja wyznaczyła objazdy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu rozbitych samochodów oraz zebraniu rozlanego oleju napędowego na jezdnię.

 

2009-08-21 Tragedia w Masłomęczu

TIR ze zbożem przygniótł samochód osobowy MATIZ. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca i pasażerka Matiza.
 

Usuwanie gniazd błonkoskrzydłych (osy, szerszenie itp.)

Informuje że, w związku ze zmianą zasad postępowania Państwowej Staży Pożarnej podczas interwencji prowadzonych w związku z występowaniem zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych, (osy, szerszenie, pszczoły itp.) staż pożarna prowadzi działania w znacznie ograniczonym zakresie. Usuwanie owadów i ich gniazd prowadzone jest tylko w przypadku gdy znajdują się one w obiektach w których przebywają dzieci lub osoby o ograniczonej zdolności poruszania się. W pozostałych przypadkach usuwanie owadów i ich gniazd będzie prowadzona przez firmy za odpłatnością. Wykaz firm zostanie zamieszczony na stronie komendy.
 

Ostrożnie nad wodą !!!

Apelujemy: bądźcie ostrożni podczas kąpieli, a unikniecie urazów, kalectwa, a może nawet i śmierci. Od 1 stycznie 2009 r. odnotowaliśmy aż 29 ofiar wody na terenie woj. lubelskiego.
 

2009-06-24 Podtopienia

24 czerwca na terenie gmin Dołhobyczów i Mircze miały miejsce gwałtowne opady deszczu. Zalane zostało kilka gospodarstw. Największe zagrożenie miało miejsce w miejscowości Liwcze gm. Dołhobyczów.
 

PZU Życie S.A. dofinansował strażakom zakup ubrań gazoszczelnych.

PZU Życie S.A. dofinansował zakup 2 ubrań gazoszczelnych dla strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hrubieszowie.
Wielkość dotacji wyniosła 8 tys. zł co stanowi ok 2/3 wartości zakupu.
 

2009-05-20 Powiatowy Dzień Strażaka

Bo wszędzie gdzie życie i mienie człowieka
Gotowy potargać na strzępy los zły -
Śpieszymy z pomocą - bo nie maco zwlekać -
Rycerze Floriana - to my!

tymi słowy Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie mł. bryg. mgr inż. Piotr Kierepka rozpoczął uroczystą akademię z okazji Dnia Strażaka. Następnie dh Józef Kuropatwa Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Hrubieszowie (Starosta hrubieszowski) powitał przybyłych strażaków oraz bardzo licznie przybyłych gości.

Na uroczystość oprócz funkcjonariuszy KPPSP w Hrubieszowie przybyli: Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. inż. Zbigniew Czępiński, Księża z hrubieszowskich parafii, Burmistrz i Wójtowie Gmin z terenu powiatu, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z jednostkami ochrony –poż.

Na obchody Dnia Strażaka zaproszono również przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu.

 

2009-05-19 Dzień Otwartej Strażnicy

19 maja br. Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą w Hrubieszowie odwiedziło ok.100 osób. Strażaków odwiedziły wycieczki szkolne oraz osoby indywidualne.
 

Maj miesiącem ochrony przeciwpożarowej

W maju do naszej Komendy często przychodzą wycieczki z przedszkoli i szkół. Strażacy prezentują posiadany sprzęt.

Dzieci chętnie próbują swych sił w obsłudze strażackiego sprzętu (niestety przeważnie jest on zbyt ciężki), przymierzają strażackie mundury oraz zasiadają za kierownicą wozu bojowego.

 

2009-04-20 Powołanie Komendanta Powiatowego PSP

Z dniem 21.04.2009 r.. Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie st.kpt. mgr inż. Piotra Kierepkę.
 

2009-04-21 Uwięziony koń - Gołębie gm. Dołhobyczów

Klacz od łoszęcia zaklinowała się pomiędzy drzewami a stodołą [...] takie zgłoszenie otrzymał ze wsi Gołębie dyżurny hrubieszowskiej straży pożarnej w dniu 21 kwietnia.
 

2009-03-20 Młodzież Zapobiega Pożarom

20 marca br. w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod Hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
 

2009-02-20 Narada, sprawozdanie z działalności, przekazanie obowiązków

W Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się narada służbowa podsumowująca realizację zadań z zakresu stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu hrubieszowskiego w roku 2008 oraz przedstawione zostały cele i kierunki działania na 2009 rok.

Spotkaniu temu towarzyszyło też przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie.

 

2009-02-15 Hrubieszów pożar budynku mieszkalnego.

Prawdopodobnie zwarcie elektryczne przy tablicy licznikowej spowodowało w dniu 15 lutego ok. godz. 9 pożar budynku mieszkalnego przy ul. Piłsudskiego w Hrubieszowie.
 

2009-01-20 STRAŻACKIE LODOWISKA 2009

Decyzją Komendanta Głównego PSP od 17 stycznia 2009 r. rozpoczęła się ogólnopolska akcja „STRAŻACKIE LODOWISKA 2009", która trwać będzie (jeżeli pogoda na to pozwoli) do końca ferii zimowych, czyli do końca lutego br.
 

2009-05-19 Dzień Otwartej Strażnicy - zapraszamy !!!

Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie mł.bryg. mgr inż. Piotr Kierepka ogłasza 19 maja 2009r. Dniem Otwartej Strażnicy.
 
 
« powrót|drukuj