Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń

2010 rok

 

2010-11-10 Nowy samochód dla KP PSP w Hrubieszowie

Nowy samochód ratowniczo gaśniczy dla Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hrubieszowie.
 

2010-10-12 Szychowice, Niebezpieczny piec

W jednym z mieszkań w Szychowicach gm. Mircze omal nie doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania. Pompka zapewniająca krążenie ogrzewanej wody przez piec i instalacje prawdopodobnie uległa uszkodzeniu co spowodowało brak odbioru energii z pieca, zagotowanie wody i groźbę wybuchu kotła grzewczego.
 

2010-10-08 Ćwiczenia służb ratowniczych

8 października 2010 r. na obiektach Rozlewni Gazu Płynnego przy ul. Piłsudskiego w Hrubieszowie odbyły się ćwiczenia zgrywające służb ratunkowych z powiatu hrubieszowskiego.
 

2010-09-20 Wręczenie nagrody KG PSP za udział w konkursie plastycznym.

Gustaw Mędrek - uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda” którego organizatorami są: Komendant Główny PSP oraz Wydziały Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.
 

2010-09-12 Kotorów - krowy na wyspie

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziłem, że na wysepce która powstała po wylaniu rzeki znajduje się ok 100 krów odciętych od lądu...
 

"STOP POWODZIOM !" akcja WOŚP

W niedzielę 4 lipca br. WOŚP organizuje ogólnopolską zbiórkę pod hasłem „Stop Powodziom!”, z której dochód ma być przeznaczony na zakup sprzętu do likwidowania skutków powodzi dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP.
 

2010-03-29 Szkolenie strażaków OSP

Ponad 50 strażaków ochotników uczestniczyło w szkoleniu uzupełniającym organizowanym przez KPPSP Hrubieszów. Ostatni dzień szkolenia przewidywał ćwiczenia z zakresu pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych.
 

2010-03-26 Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe

W dniu 26 marca br. w Sali konferencyjnej Starostwa powiatowego w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod Hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
 

2010-03-25 Wokół Wielkanocnej Nadziei - z udziałem KPPSP Hrubieszów

Strażacy z KPPSP Hrubieszów przyłączyli się do akcji Wokół Wielkanocnej Nadziei. Celem akcji było zebranie a następnie sprzedanie Wielkanocnych stroików, kartek, pisanek i palm. Dochód ze sprzedaży tych artykułów przeznaczony jest na paczki żywieniowe dla biednych rodzin. Strażacy przeznaczyli na ten cel "Wielkanocny stroik strażacki" (który otrzymał I miejsce w konkursie stroików ex aequo KGW Gródek)
 

Konkursy organizowane przez PSP

W styczniu br. rozpoczęła się I edycja konkursu fotograficznego na najciekawsze zdjęcie pod hasłem "Straż pożarna w obiektywie".
 

2010-01-12 Finał WOŚP

10 stycznia 2010 roku już po raz osiemnasty w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Drugi raz grano w celu doposażenia klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji.
 
 
« powrót|drukuj