Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń

2012 rok

 

2012-11-16 Lublin Obchody Świeta Niepodleglości

16 listopada 2012 r. w obiektach Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Obchody połączone z wręczeniem odznaczeń państwowych rozpoczął meldunek złożony Wicewojewodzie Lubelskiemu przez mł. bryg. Gustawa Włodarczyka. Przybyłych na uroczystość zaproszonych gości oraz strażaków woj. lubelskiego reprezentowanych przez kadrę kierowniczą Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie oraz komendantów Powiatowych i Miejskich z terenu województwa powitał st. bryg. Tadeusz Milewski.
 

Zawody OSP i PSP

Plakat ogólnopolskich zawodów sportowo - pożarniczych OSP i PSP które odbędą się w dniach 7 - 9 września 2012 roku w Białej Podlaskiej
 

2012-09-05 wręczenie nagrody Komendanta Głównego PSP dla uczestniczki WTZ w Turkowicach

Anna Drogaszewska uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Turkowicach zajęła pierwsze miejsce w kategorii IV – wychowankowie szkół specjalnych, świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują".
 

2012-08-19 włączenie OSP w Kryłowie do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego

W niedzielę 19 sierpnia odbyło się uroczyste włączenie do KSRG jednostki OSP z Kryłowa. Wręczenia Decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, dokonał Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie mł. bryg. Gustaw Włodarczyk.
 

BURZE, HURAGANOWE WIATRY I NAWAŁNICE

Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. To zjawiska, które szybko się przemieszczają. Pamiętaj, żywioł zawsze jest niebezpieczny!
 

2012-05-24 Obchody XX lecia Państwowej Straży Pożarnej oraz Dnia Strażaka 2012

24 maja 2012 r. w hrubieszowskiej Komendzie Powiatowej PSP odbyły się Obchody XX-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie oraz Dnia Strażaka.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji strażaków koncelebrowaną przez: ks. Romana Karpowicza – kapelana hrubieszowskich strażaków i ks. Wiktora Kozińskiego.

Po Mszy Świętej w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia.

 

Nabór kandydatów na strażaków 2012

Informuję, że Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie prowadzi nabór kandydatów do służby w Państwowej Straży Pożarnej, na stanowisko: stażysta docelowo ratownik – kierowca.
 

„Młodzież Zapobiega Pożarom” 2012

W dniu 23 marca 2012 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod Hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W ww. eliminacjach brało udział ogółem 13 uczniów
 

2012-03-09 Pożar stodoły w Teptiukowie

9 marca około południa zapaliła się stodoła w Teptiukowie. Na miejsce jako pierwsza przybyła lokalna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, JRG Hrubieszów i OSP Dziekanów. Pożar powstał prawdopodobnie od zwarcia instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 30 tys. zł.
Działania gaśnicze trwały ponad 5 godzin, brało w niej udział 13 strażaków.
 

2012-03-02 Wypadek w Hostynnym

W Hostynnym gm. Werbkowice na drodze krajowej nr 74 doszło do zderzenia cysterny wiozącej melasę z ciągnikiem rolniczym, który ciągnął dwie przyczepy. Rannym został kierowca ciągnika rolniczego.
 

2012-02-20 Ślubowanie strażaków

20 lutego 2012 roku odbyło się uroczyste ślubowanie osób wstępujących do służby w Państwowej Straży Pożarnej.
Ślubowanie od str. Bogusława Hajkowskiego i str. Mareusza Tarańskiego w obecności zmiany służbowej przyjął mł.bryg. Piotr Kierepka - Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie.
 

2012-02-14 Narada Roczna w KP PSP

14 lutego 2012 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyła się Roczna Narada podsumowująca pracę Komendy w 2011 roku oraz przedstawiająca zamierzenia na rok bieżący.
Sprawozdanie z działalności przedstawił w formie prezentacji multimedialnej Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Kierepka.
 

2012-02-18 Jarosławiec gm. Uchanie - Tragniczny w skutkach pożar

18 lutego 2012 r. ok godziny 2 w nocy w miejscowości Jarosławiec gm. Uchanie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Prawdopodobnie w wyniku nieszczelności komina, zapalił się drewniany budynek mieszkalny. Strażacy po przybyciu na miejsce pożaru zastali budynek objęty ogniem w całości. Po przygaszeniu ognia, gdy możliwe było wejście do wewnątrz, strażacy przeszukując mieszkanie znaleźli zwłoki 76 letniego mężczyzny.
 

11 lutego przypada Europejski dzień numeru 112

Europejski Numer Alarmowy 112 to numer alarmowy do wykorzystania wtedy, gdy nie umiemy zidentyfikować zagrożenia w wymiarze 3 aktualnych numerów ratunkowych, zaczynających się od "9" lub kiedy wymagana jest interwencja wszystkich służb równocześnie.
 
 
« powrót|drukuj