Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń » 2014 rok

2014-01-30 Pożar budynku mieszkalnego w Mienianach - droga do miejsca całkowicie zawiana.

 Niezwykle trudny dojazd do palącego się budynku mieszkalnego, w którym mogła znajdować się kobieta.

O północy z 29 na 30 stycznia 2014r. dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Mieniany pali się budynek mieszkalny, w którym prawdopodobnie znajduje się kobieta w podeszłym wieku.

 

Do pożaru wysłano 2 samochody gaśnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Hrubieszowie, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne. Strażacy po wyjechaniu poza teren miasta stwierdzili, że drogi do Mienian w wyniku silnych opadów śniegu i dużego wiatru są nieprzejezdne.  Aby odśnieżyć ulice poproszono o pomoc zarządy dróg, które do zdarzenia zadysponowały kilka pługów i fadromę. Do udrożnienia drogi zadysponowano również OSP w Czerniczynie , które posiada samochód gaśniczy ma wyposażony w pług do odśnieżania typu „V” (czubaty). Do pomocy w dojeździe  służb ratunkowych na miejsce pożaru włączyli się też mieszkańcy okoliczni mieszkańcy, pomagając w odśnieżaniu i holując traktorami utknięte w zaspach samochody ratownicze.

 

Strażacy obawiali się, że w płonącym budynku może znajdować się osoba, więc nie czekali na całkowite udrożnienie drogi aż do posesji i ostatni odcinek ok. 1 km pokonali pieszo niosąc ze sobą podstawowy sprzęt ratowniczo gaśniczy.

 

Na szczęście okazało się, że mieszkanka samodzielnie opuściła płonący budynek i schowała się w komórce.

 

Budynku niestety nie udało się uratować i spłonął całkowicie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie dziękuję osobom, którzy pomogli w dotarciu służb ratowniczych do miejsca pożaru, zwłaszcza tym, którzy robili to z własnej inicjatywy.

 
 
« powrót|drukuj