Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń

2013 rok

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PSP

Zapraszamy szkoły do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Komendy Głównej PSP.pt.: „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”
 

Szkolenie pionu operacyjnego i kontrolno-rozpoznawczego PSP woj. lubelskiego.

W dniach 12-13 grudnia 2013 roku w Hrubieszowie odbyło się szkolenie dla kadry kierowniczej oraz pionu operacyjnego i kontrolno-rozpoznawczego Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. lubelskiego
 

2013-12-11 Odznaczenia Prezydenckie dla mł.kpt. Piotra Sendeckiego i st.kpt. Jacka Pudło

11 grudnia 2013 roku w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, połączona z wręczeniem odznaczeń. W czasie uroczystości odznaczono Krzyżem Zasługi i Medalami Za Długoletnią Służbę strażaków Państwowej Straży Pożarnej z woj. lubelskiego. Uroczystego wręczenia odznaczeń, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego, dokonał: Wicewojewoda Lubelski - Marian Starownik oraz Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Tadeusz Milewski. W gronie odznaczonych znalazło się dwóch funkcjonariuszy z KPPSP w Hrubieszowie.
 

2013-10-29 Ćwiczenia zgrywające w Orlenie

29 października 2013r. na obiektach Orlen Gazu Sp. z o.o. w Hrubieszowie odbyły się ćwiczenia zgrywające dla jednostek krajowego Systemu ratowniczo-Gaśniczego oraz pozostałych jednostek współtworzących system bezpieczeństwa powiatu hrubieszowskiego.
 

2013-09-18 jubileuszowy mecz towarzyski

18 września na stadionie HOSiR w Hrubieszowie odbył się mecz towarzyski piłki nożnej z okazji jubileuszu 10 lecia spotkań (od 18 września 2003) pomiędzy reprezentacjami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie oraz KP PSP w Tomaszowie Lubelskim.
 

2013-09-11 wręczenie strojów sportowych

TUnŻ "WARTA"S.A. ufundowała strażakom z KPPSP w Hrubieszowie komplet strojów sportowych. Uroczystego wręczenia dokonał Wojciech Kowalczyk Dyrektor Makroregionu Południowo-Wschodniego oraz Eugeniusz Księżyk, Dyrektor Agencji Autoryzowanej TUiR Warta S.A. w Hrubieszowie
 

2013-05-28 Dzień Strażaka

28.05.2013r Komenda Powiatowa PSP obchodziła Dzień Strażaka
 

2013-05-02 pożar w Hrubieszowie na ul. Cichej

2 maja 2013 r o godz. 01:47 zgłoszono do hrubieszowskiej straży pożarnej pożar dwóch budynków mieszkalnych w zwartej zabudowie oraz pomieszczenia gospodarcze.
 

2013-03-22 Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 22 marca 2013 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach brało udział ogółem 12 uczniów, w tym; - 6 uczniów ze szkół podstawowych, - 5 uczniów ze szkół gimnazjalnych, - 1 uczeń ze szkoły ponadgimnazjalnej.
 

2013-02-05 Wybuch gazu w Hrubieszowie

5 lutego 2013 w Hrubieszowie w jednym w mieszkaniu w bloku przy ul. Polnej doszło do wybuch gazu propan-butan. Z zeznań właściciela mieszkania, który przebywał w mieszkaniu podczas wybuchu wynikało, że na kuchence gazowej podłączonej do butli z gazem 11kg propan-butan, gotowana była woda, która prawdopodobnie zalała ogień w kuchence i spowodowała ulatnianie się gazu. Po upływie pewnego czasu właściciel wchodząc do kuchni zapalił papierosa inicjując wybuch.
 

NIE WYPALAJ TRAW !!!

Apel do wyobraźni, jeżeli nasze samochody i ludzie pracują w terenie i w tym samym czasie wybucha pożar w mieszkaniu, czy następuje wypadek, gdzie strażak jest potrzebny ze sprzętem, który tylko my posiadamy to też dotrzemy, ale minutę później i tu raczej nie potrzeba większej wyobraźni, żeby przewidzieć skutki.
 
 
« powrót|drukuj