Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń

2016 rok

 

Film z życzeniami światecznymi ministra SWiA Mariusza Błaszczaka

Film z życzeniami światecznymi ministra SWiA Mariusza Błaszczaka.
 

2016-12-21 Werbkowice pożar oficyny w zespole pałacowym

21 grudnia 2016r. ok godz. 02.20 w Werbkowicach przy ul. Parkowej doszło do dużego pożaru zabytkowego budynku – oficyny wschodniej zespołu pałacowego. Oficyna w większości była nieużytkowana z wyłączeniem jednego mieszkania. Pożar strawił dach na całym budynku oraz większość stropu. W wyniku działań obronnych strażaków ogień nie przedostał się do wnętrza mieszkania oraz nie rozprzestrzenił się na znajdujący się obok również zabytkowy pałac.
 

2016-12-09 IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Hrubieszowie.

9 grudnia w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Hrubieszowie. Delegaci ze wszystkich gmin z terenu powiatu hrubieszowskiego m.in. udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi , przyjęli sprawozdanie z działalności i plan pracy na kolejna kadencję oraz wybrali nowy zarząd.
 

Zimowe i Sylwestrowe zagrożenia - poradniki

Materiały przygotowane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dotyczące problematyki zagrożeń występujących w okresie zimy: Jak przygotować się do zimy, Bezpieczeństwo na lodzie, Jak przygotować się na podróż zimą

Materiały Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dotyczące korzystania z fajerwerków -

 

Kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność".

25 października 2016 roku ruszyła kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność".
 

2016-10-21 Ćwiczenia KSRG 2016

21 października na obiektach Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyły się ćwiczenia doskonalące – warsztaty medyczne dla jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pod kryptonimem „Ratownik medyczny 2016”
 

ogłoszenie o wyborze oferty

Ogłoszenie o wyborze
 

Zapytanie ofertowe na samochód dostawczy

1. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie samochodu dostawczego wraz z wskazanym wyposażeniem. Samochód w kolorze czerwonym, oklejony wg. norm obowiązujących w Państwowej Straży Pożarnej, wyposażony w radiostację cyfrowo-analogową, sygnały świetlne w technologii LED i modulator dźwiękowy wg. norm dla pojazdu uprzywilejowanego.
 

Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci.

Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.
 

2016-05-25 Wręczenie nagród z konkursu plastycznego

23 maja 2016 r. komisja konkursowa w KPPSP w Hrubieszowie wyłoniła 14 prac plastycznych związanych z projektem Edukacja pożarowa dzieci ze szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Prace plastyczne wykonane przez uczniów 5 szkół podstawowych z terenu powiatu hrubieszowskiego dotyczył tematu: "Zgaś ryzyko - ogień w lesie, na polu i na łące".
 

2016-05-17 Dzień Strażaka

17 maja 2016r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyły się obchody Dnia Strażaka 2016
 

2016 13 i 15 maja - Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2016

W dniach 13 i 15 maja 2016 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie zorganizowali Dni Otwarte Funduszy Europejskich w swojej jednostce. W tych dniach chętni mogli zwiedzić jednostkę ratowniczo-gaśniczą oraz Powiatowe Stanowisko Kierowania. Dla dzieci największą atrakcją było jazda wozem bojowym oraz przymierzanie munduru.
 

2016-05-08 I Pielgrzymka Strażaków

W dniu 8 maja 2016 r. odbyła się I Pielgrzymka Strażaków Powiatu Hrubieszowskiego do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie. Pielgrzymka odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowej OSP Mieniany, strażaków z powiatu hrubieszowskiego i chełmskiego, rodzin i sympatyków strażackich oraz delegacji innych służb mundurowych.
 

2016-05-05 Husynne gm. Hrubieszów - ciągnik w rz. Bug

5 maja 2016r. w miejscowości Husynne gm. Hrubieszów kierujący ciągnikiem rolniczym prowadząc prace polowe agregatem przez nierozwagę zjechał z 5 metrowej skarpy do rzeki Bug. Kierowcy udało się wyskoczyć zanim ciągnik wpadł do wody.
 

Informacja - o skutkach wypalania traw

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Pamiętajmy, że pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. Stwarzają też niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków i kolizji.
Angażują również wiele zastępów ratowniczych, których pomoc może być potrzebna w tym samym czasie w innym miejscu, gdzie naprawdę zagrożone jest życie i zdrowie ludzi.

Wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. Za wywołanie pożaru traw grożą poważne konsekwencje prawne, może też to skutkować utratą dopłat bezpośrednich z Unii Europejskiej.

 

2016-03-30 Eliminacje Powiatowe OTWP

W dniu 30 marca 2016 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
 

2016-03-10 Uroczysta narada

10 marca 2016 r, w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się uroczysta narada z udziałem bryg. Grzegorza Alinowskiego Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP , władz samorządowych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z KPPSP w Hrubieszowie.
 
 
« powrót|drukuj