Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń

2017 rok

 

2017-12-22 Ślubowanie nowo przyjętych strażaków

W dniu 22 grudnia 2017 roku nowo przyjęci strażacy złożyli uroczyste ślubowanie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy kpt.mgr inż. Piotr Gronowicz.
 

2017-12-20 spotkanie opłatkowe strażaków

W dniu 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe z kapelanem strażaków powiatu hrubieszowskiego ks. Piotrem Ciećkiewiczem pracownikami i funkcjonariuszami Komendy PSP w Hrubieszowie. Wszystkich przybyłych na spotkanie powitał Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie kpt. Piotr Gronowicz. Spotkanie było okazją do złożenia sobie nawzajem świąteczno noworocznych życzeń oraz połamanie się opłatkiem.
 

2017-12-08 Strażak uczy ratować 3 edycja

Dnia 08 grudnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyło się już trzecie z sześciu zaplanowanych szkoleń skierowanych do nauczycieli w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”. Prowadzona kampania edukacyjna ma na celu przedstawienie zagadnień z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przedstawieniu uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz usystematyzowanie przedstawionych zagadnień. Szkolenie teoretyczne i praktyczne przeprowadzili strażacy z uprawnieniami Instruktora Ratownictwa Medycznego: ogn. Michał Puszeki i ogn. Paweł Sawiniec. Nauczyciele oprócz szkolenia otrzymali również od organizatorów materiały edukacyjne i mini zestaw do udzielani pierwszej pomocy.
 

2017-11-30 pożegnanie st.bryg. Dariusza Bednarza

W Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie 30 listopada 2017r. odbyła się uroczysta zbiórka związana z przejściem na zaopatrzenie emerytalne st.bryg. Dariusza Bednarza – zastępcy komendanta powiatowego PSP.
 

2017-11-24 kręci mnie bezpieczenstwo - akcja prewencyjna

24 listopada 2017 r. w Zespole Szkól Nr 4 w Hrubieszowie odbyło się cykliczna akcja prewencyjna strażaków „Kręci mnie bezpieczeństwo”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkoły, nauczyciele wraz z dyrekcją oraz pracownicy ARiMR.
 

2017-11-21 Szkolenie kierowców

21 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie zostało przeprowadzone szkolenie dla kierowców z JRG i OSP KSRG z zasad kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Szkolenie przeprowadzili kpt. Tomasz Zwolak oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie: asp.sztab. Mariusz Klimowski i st.asp. Tomasz Dąbrowski,
 

2017-11-18 Zaduszki Strażackie 2017

18 listopada 2017 r. w kościele parafialnym w Mirczu odbyły się "Zaduszki Strażackie Powiatu Hrubieszowskiego".
 

2017-11-11 podniesienie flagi

11 listopada 2017 roku w 99-tą rocznicę Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie uroczyście podniesiono flagę państwową na maszt.
 

Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP

- Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji. MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.
 

2017-10-30 Orkan Grzegorz wywrócił ciężarówki

Orkan Grzegorz 29-30 października 2017r. powalił kilkanaście drzew na jezdnie lub budynki. Wiatr był na tyle silny, że spowodował również wywrócenie dwóch samochodów ciężarowych. Wywrócenie pierwszego samochodu miało miejsce w Sulimowie gm. Dołhobyczów, gdzie wg zeznań kierowcy wiatr spychał ciężarówkę z naczepą na miękkie pobocze i w konsekwencji wywrócenie się pojazdu. Kierowca nie odniósł obrażeń. Strażacy zabezpieczyli pojazd oraz pomogli służbie drogowej w postawieniu zespołu pojazdów. Drugi samochód ciężarowy wywrócił się podczas rozładunku buraków na placu przy cukrowni Werbkowice. Tam kierowca odniósł obrażenia i został przetransportowany do szpitala.
 

2017-10-27 Mistrzostwa Wojewódzkie w Piłce Halowej - KP PSP Hrubieszów Mistrzem Województwa

W dniu 27 października 2017 r. w hali sportowej Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Ciesielczuka 2 odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Halowej Piłce Nożnej, którego organizatorem była Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie, natomiast gospodarzem Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie.
 

2017-10-24 przekazanie sprzętu od WARTA

TUNŻ WARTA reprezentowana przez Eugeniusza Księżyka przekazała Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie elektroniczny detektor gazu – chloru. Urządzenie trafi na wyposażenie jednostki ratowniczo-gaśniczej i posłuży do rozpoznawania obecności i stężenia chloru podczas akcji ratowniczych. Komendant Powiatowy PSP kpt. Piotr Gronowicz przy okazji przekazania sprzętu, wręczył podziękowanie Panu Eugeniuszowi Księżykowi za osobiste zaangażowanie w doposażanie hrubieszowskich strażaków. Tekst i zdjęcia kpt. Piotr Sendecki
 

2017-10-18 Ćwiczenia zgrywające KSRG 2017 ROAD ACCIDENT

ROAD ACCIDENT 2017 – pod tym kryptonimem 18 października 2017r. w Świerszczowie odbyły się ćwiczenia zgrywające Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policji z powiatu hrubieszowskiego.
 

2017-09-15 Strażak uczy ratować - 2

Dnia 15 września 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyło się już drugie z sześciu zaplanowanych szkoleń skierowanych do nauczycieli w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”. Prowadzona kampania edukacyjna ma na celu przedstawienie zagadnień z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przedstawieniu uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz usystematyzowanie przedstawionych zagadnień. W ramach warsztatów prowadzano zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu: - przepisów prawnych dotyczących pierwszej pomocy, - bezpieczeństwa własnego, zabezpieczenia miejsca wypadku, - ewakuacji osoby poszkodowanej z zagrożonego miejsca, - resuscytacji krążeniowo-oddechowa dorosłych, dzieci i niemowląt, - udrażniania dróg oddechowych, - postępowania pourazowe: rany, krwotoki złamania, zwichnięcia, skręcenia, - zawał serca, udar mózgu, padaczka, cukrzyca. Zajęcia prowadzili ratownicy medyczni z KP PSP w Hrubieszowie: - ogn. Michał Puszek - st.sekc. Jakub Kuszaj Po przeprowadzonych zajęciach grupa nauczycieli otrzymała zaświadczenia o ukończeniu szkolenia oraz maseczki do prowadzenia resuscytacji i plakaty o tematyce udzielania pierwszej pomocy.
 

2017-09-14 Niespodziewany prezent dla strażaków

14 września 2017r. hrubieszowscy strażacy otrzymali bardzo oryginalny i niespodziewany prezent w postaci drewnianej rzeźby przedstawiającej wizerunek Św. Floriana – patrona strażaków. Figurę osobiście wykonał i ufundował pan Kazimierz Małyska. Rzeźba zajmie zaszczytne, eksponowane miejsce w naszej komendzie.
Bardzo dziękujemy za piękny, oryginalny gest.
 

2017-09-13 Sadzenie dębu "Dębinek"

25 sierpnia 2017r. drużyna Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie wygrała „Turniej Służb Mundurowych W Piłce Nożnej im. kpr. Wojciecha Kowalczuka” – organizowany przez hrubieszowski zakład karny i NSZZ FiPW Zarząd Terenowy w Hrubieszowie. Zwycięska drużyna oprócz trofeum otrzymała również sadzonkę drzewa – dębu od Nadleśniczego Mariusza Nagadowskiego Nadleśnictwa Maziarnia. Strażacy zdecydowali aby drzewko przekazać dalej. Wybrano Miejskie Przedszkole przy ul. Gródeckiej, gdzie dzieci w drodze konkursu nadały drzewku imię Dębinek (autorem imienia jest Szymon Mielniczuk). „Dębinek” został uroczyście posadzony 13 września br. przez kpt. Piotra Gronowicza – Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie, ppłk. Janusza Krotkiewicza – dyrektora Zakładu Karnego w Hrubieszowie, kadrę pedagogiczną i dzieci z przedszkola.
 

Pomoc dzieciom poległych strażaków z Białegostoku

Koleżanki i Koledzy! Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin. Darowiznę można przekazać poprzez stronę internetową Fundacji lub bezpośrednio wpłacając na konto nr: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „Białystok". Dziękujemy za każdą wpłatę.

Link do strony akcji: https://dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku/

 

2017-08-17 Werbkowice - zaniedbane krowy

17 sierpnia 2017r. wezwano hrubieszowskich strażaków do Werbkowic, gdzie do silosu po wysłodkach wpadła krowa. Na miejsce udał się zastęp z JRG Hrubieszów i OSP Werbkowice. Na miejscu okazało się, że w ciężkiej sytuacji jest więcej zwierząt.
 

2017-07-16 Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

W dniu 16.07.2017. r. w Teptiukowie przeprowadzono Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, w których wzięło udział 23 drużyny.
 

Ogłoszenie o naborze na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY - KSC

W Biuletynie Informacji Publicznej KP PSP umieszczono ogłoszenie o naborze na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY - KSC.
 

2017-06-09 Szkolenie dla nauczycieli w ramach akcji "Strażak uczy ratować"

9 czerwca 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP odbyło się pierwsze szkolenie dla nauczycieli z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie odbyło się w ramach wojewódzkiej akcji"Strażak uczy ratować" zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką PSP w Lublinie. Szkolenie teoretyczne i praktyczne przeprowadzili strażacy z komendy z uprawnieniami Instruktora Ratownictwa Medycznego: kpt. Piotr Sendecki i mł.ogn. Paweł Sawiniec.
 

2017-05-25 Dzień Strażaka 2017 w KP PSP w Hrubieszowie

25 maja 2017r. Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie zorganizowała obchody Dnia Strażaka. Z tej okazji wręczono strażakom wiele awansów, odznaczeń i nagród. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta w kościele parafialnym Św. Ducha w Hrubieszowie. Następnie odbyła się uroczysta akademia na Sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury. W trakcie akademii rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na plakat „25 lecie Państwowej Straży Pożarnej” zorganizowany przez Hrubieszowski Dom Kultury.
 

Zapraszene na pielgrzymke Strażaków

Organizatorzy Pielgrzymki zapraszają strażaków i sympatyków pożarnictwa na II Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

 

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

Wszystkim Wam, strażakom życzę bezpiecznej służby i z szacunkiem dziękuję za każdy dzień – zwrócił się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak do strażaków z okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka.
 

Zwiększenie środków finansowych dla OSP

Zwiększenie środków finansowych dla OSP
 

2017-04-20 Szkolenie STOP POŻAROM TRAW

20 kwietnia 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyło się szkolenie dla dyrektorów i przedstawicieli szkól z terenu powiatu hrubieszowskiego. Głównym celem spotkania było zapoznanie przedstawicieli szkół z akcją zainicjowaną przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej "STOP POŻAROM TRAW" oraz innymi zagadnieniami związanymi z ochroną p-poz na terenie placówek szkolnych.
 

2017-04-11 Spotkanie Wielkanocne w KP PSP Hrubieszów

Wspólna modlitwa, poświecenie pokarmów Wielkanocnych i składanie sobie wzajemnych życzeń to cel przewodni spotkania Wielkanocnego zorganizowanego 11 kwietnia 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie. W spotkaniu uczestniczył ks. Piotr Ciećkiewicz kapelan strażaków oraz strażacy i pracownicy cywilni z hrubieszowskiej komendy.
 

2017-03-31 powołanie kpt. Piotra Gronowicza na stanowisko komendanta powiatowego

31 marca 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się uroczysta zbiorka z udziałem Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st.bryg. Grzegorza Alinowskiego. Podczas zbiórki Lubelski Komendant Wojewódzki PSP wręczył kpt. mgr inż. Piotrowi Gronowiczowi decyzję o powołaniu na Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie z dniem 01.04.2017r.
 

2017-03-29 Powiatowe eliminacje turnieju OTWP Młodzież Zapobiega Pożarom

29 marca 2017r. w obiektach Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Łącznie w eliminacjach wzięło udział 15 uczestników, z tego: - w grupie I - 7 (szkoły podstawowe) - w grupie II - 7 (gimnazja) - w grupie III - 1 (szkoły ponad gimnazjalne) Zwycięzcy każdej z grup będą reprezentować powiat hrubieszowski na eliminacjach wojewódzkich. Zadaniem turnieju jest szerzenie wśród młodzieży profilaktyki przeciwpożarowej. Podczas spotkania szeroko omówiono również szkodliwość wypalania traw oraz akcję „Stop pożarom traw! 2017".
 

Ruszyła kampania „Stop pożarom traw”! 2017

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.
 

2017-03-21 List Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego

List Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego.
 

2017-02-17 List od Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka

List od Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka
 

2017-02-10 Wystąpienie wiceministra Jarosława Zielińskiego

Wystąpienie wiceministra Jarosława Zielińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowane do strażaków i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej
 

2017-01-31 Pożegnanie bryg. Piotra Kierepki

31 stycznia 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne bryg. Piotra Kierepki odbyło się uroczyste zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie. Od 1 lutego pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP powierzono st.bryg. Dariuszowi Bednarzowi.
 
 
« powrót|drukuj