Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń

2007 rok

 

2007-12-14 Liwcze gm. Dołhobyczów

Śliska nawierzchnia i nadmierna prędkość doprowadziła do wypadku z udziałem Fiata 126p i samochodu dostawczego Lublin.
Poszkodowany został kierowca Fiata 126p, który samodzielnie wydostał się z pojazdu. Został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.
 

2007-12-13 Kościaszyn gm. Dołhobyczów

Dostaliśmy zgłoszenie, że w bloku zamieszkałym przez 5 rodzin znajduje się bomba. Na miejsce zdarzenia wysłano 2 samochody z JRG Hrubieszów oraz samochód specjalny ratownictwa technicznego z OSP Dołhobyczów.
 

Ognisty ratownik - gorąca krew. Hrubieszów wyróżniony

Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie została wyróżniona w II edycji akcji „OGNISTY RATOWNIK – GORĄCA KREW”.
Uroczyste podsumowanie akcji odbyło się 10 grudnia 2007 r. o godz. 10.00 w sali kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego
 

2007-12-07 Hrubieszów - pożar sklepu

Po godz. 20 Straż otrzymała zgłoszenie o pożarze sklepu ze sprzętem RTV przy ul. Staszica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że przez okratowane okna i drzwi z wnętrza sklepu wydobywają się duże ilości dymu.
 

Egzamin z zakresu ratownictwa medycznego

30.11.2007 Hrubieszów
10 strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie przystąpiło do recertyfikacji uprawnień do udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Każdy strażak w hrubieszowskiej jednostce musi odbyć szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uprawnienia zdobyte na takim szkoleniu ważne są 3 lata, po tym okresie strażak musi przystąpić do tzw. recertfikacji czyli egzaminu sprawdzającego.

 

2007.11.22 Metelin

Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej spowodowało zapalenie się autobusu marki Volvo w Metelinie.
Pasażerowie opuścili autobus zanim ogień dostał sie do kabiny.
Strażacy ugasili ogień za pomocą piany gaśniczej. Ze względu na duże zadymienie wewnątrz autobusu strażak pracował w sprzęcie do ochrony dróg oddechowych.
Straty wstępnie oszacowano na 15 tys zł.
 

16.11.2007 Białystok g. Dołhobyczów

Zapalił się samochód osobowy Polonez. Pojazd wyposażony był w instalacjję LPG (butlę z gazem), co stwarzało poważne zagrożenie dla strażaków gaszących ten samochód. Według zeznań świadków, tuż przed przybyciem strażaków zawór w butli wytopił się i doszło do jej rozszczelnienia.Samochód palił się z przodu i z tyłu.

Ratownicy ugasili ogień za pomocą piany gaśniczej.

Pożar prawdopodobnie powstał od zwarcia instalacji elektrycznej.
 

Tragiczny wypadek w Woli Uchańskiej

28.09.2007
W Woli Uchańskiej doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy Fiat 125p uderzył w drzewo. Samochodem najprawdopodobniej jechało 3 osoby, jeden z pasażerów zginął na miejscu, 1 mężczyzna odniósł rany, kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu wraku samochodu tj. odcięciu akumulatora, zamknięciu butli z gazem LPG oraz uszczelnieniu zbiorników z płynami.
 

Pożar bud. mieszkalnego przy ul. Ludnej

22.09.2007r.

W Hrubieszowie na ul. Ludnej doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W momencie przybycia jednostki SP pożarem objęty był cały dach i ok. 1/3 pomieszczeń budynku.

 

Wypalanie ściernisk

Coraz częściej dochodzi do wypalania słomy po zbożu. Jest to negatywne zjawisko, gdyż:
- Każdego roku w pożarach giną ludzie i zwierzęta.
- Każdy pożar, a co za tym idzie - każda interwencja sporo kosztuje. Sam przyjazd straży pożarnej do ognia kosztuje kilkaset złotych; w skali kraju to tysiące pożarów. Koszty to nie tylko wylana woda, spalone paliwo, zużyty sprzęt... To przede wszystkim ludzkie życie, zmęczenie, co nie sposób określić w złotówkach, więc trudno sprecyzować i oszacować straty. Są to na pewno miliony zł. Te ogromne sumy pokrywane są w ostatecznym rozrachunku z Budżetu Państwa.
 

Podziękowanie dla sponsorów

Podziękowanie dla sponsorów
 
 
« powrót|drukuj