Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń

2008 rok

 

2008-12-27 Hrubieszów pożar w "Szałasie"

27 grudni 2008 r. ok godz. 3.10 doszło do pożaru jednej sal Restauracji Szałas w Hrubieszowie. Strażacy przybywając na miejsce pożaru zobaczyli, że ogniem objęte jest całe wnętrze budynku, ognień rozprzestrzenił się na dach. Jeden z pracowników restauracji został zabrany przez pogotowie ratunkowe z podejrzeniem zatrucia dymem.
 

2008-11-30 Nieledew - poszukiwania zaginionej osoby

Starsza kobieta wyszła z domu i zaginęła. Strażacy z OSP Nieledew wyruszyli na poszukiwania.
 

2008-11-20 Strażacy OSP stają się ratownikami - kurs ratownictwa medycznego.

30 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu hrubieszowskiego i tomaszowskiego ukończyło kurs i zdało egzamin z zakresu ratownictwa medycznego.
 

2008-10-26 Uchanie, pożar budynku mieszkalnego tzw. "Pałacu"

Prawdopodobnie od zwarcia instalacji elektrycznej zapalił się budynek mieszkalny. Pożar strawił niemal cały budynek, którego wartość szacuje się na 300 tys zł.
 

2008-10-21 Nabór kandydatów do służby w Państwowej Straży Pożarnej

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
w Hrubieszowie
ogłasza nabór kandydatów do służby w Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie
w systemie zmianowym na stanowisko – STAŻYSTA (strażak) docelowo ratownik-kierowca
 

2008-10-13 Strzyżów, pożar sterty

Pożar sterty słomy na terenie cukrowni w Strzyżowie. Straty wstępnie oszacowano na 220 tys. zł.
 

2008-09-23 Ślipcze - Nieobojętny

23 września około godz. 20 w Ślipczu (gmina Hrubieszów) przypadkowy przechodzeń zauważył leżącego w głębokim rowie młodego mężczyznę. Chcąc ustalić co się stało, wszedł do rowu, ale chłopak był nieprzytomny. Nie mogąc sobie poradzić z wydobyciem chłopaka z rowu, przechodzeń wezwał na pomoc straż pożarną.
 

2008-09-19 Ćwiczenia KSRG

19 września 2008 r. w powiecie hrubieszowskim odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem " Ucieczka". Scenariusz ćwiczeń zakładał rozszczelnienie cysterny z gazem propan butan w Rozlewni Gazu Płynnego przy ul. Piłsudskiego oraz pożar w Zakładzie Karnym.
 

11-12.09.2008 Szkolenie prewentystów

11-12 września w Hrubieszowie odbyło się szkolenie doskonalące dla strażaków realizujących czynności kontrolno rozpoznawcze z terenu województwa lubelskiego.
 

2008-08-20 Husynne, Pożar stodoły

7 jednostek, 23 strażaków przez walczyło z pożarem stodoły w Husynnym. Pożar najprawdopodobniej spowodowało przegrzanie się łożyska w pracującej wewnątrz stodoły dmuchawy do siana. Właściciel stodoły oszacował straty na 30 tys zł. Uratowano majątek o wartości 50 tys zł.
 

2008-08-17 Groźba wybuchu gazu na stacji LPG

W niedzielę 17 sierpnia 2008 wieczorem doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia na jednej ze stacji LPG w Hrubieszowie. Tylko ostrożność operatora dystrybutora pozwoliła uniknąć tragedii.

Na stację przyjechał samochód marki Honda, do którego zatankowano ok 40 litrów gazu propan - butan. Operatora stacji zaniepokoił jednak zbyt intensywny zapach gazu, który wydobywał się z bagażnika tankowanego samochodu.
Po jego otwarciu stwierdzono, że w samochodzie tym nie ma butli... (butla była zdemontowana do legalizacji, o czym kierowca nie wiedział !!!).

 

2008-06-01 Hrubieszów, Pożar na balkonie

W Hrubieszowie w jednym z bloków przy ul. Piłsudskiego doszło do pożaru na balkonie znajdującym się na pierwszym pietrze.
Pożar powstał prawdopodobnie od wyrzuconego niedopałka papierosa z powyższych balkonów. Zapaliły się szafki które stały na balkonie. Na balkon strażak wszedł przy pomocy drabiny, z uwagi na nieobecność właścicieli.
 

2008-05-21 Dzień Strażaka 2008

21 maja 2008 roku strażacy i emeryci z KPPSP w Hrubieszowie obchodzili Dzień Strażaka. Program uroczystości przewidywał Mszę Świętą, poświęcenie nowego samochodu ratowniczo gaśniczego, uroczystą akademię i przyjecie.
 

2008-05-15 Miesiąc ochrony p-poż. - wycieczki szkolne

Maj jest miesiącem ochrony przeciwpożarowej. W tym czasie KPPSP licznie odwiedzana jest przez wycieczki z przedszkoli i szkół.
 

2008-05-05 I Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

I Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Strażaków Województwa Lubelskiego

Termin: 02 – 14 sierpnia 2008 r.

Trasa: Krasnystaw – Jasna Góra – 320 km

 

2008-04-19 Plama oleju na Huczwie

Prawdopodobnie ok 700 litrów oleju napędowego zanieczyściło rzekę Huczwe. Na ul Kolejowej w Hrubieszowie podczas przepompowywanie ON ze zbiorników doszło do rozlania ropy na jezdnie. Strażacy zebrali rozlany olej, jednak przed ich przybyciem znaczna część oleju dostała się kratką burzową do rzeki Huczwy.
 

2008-04-03 "Dzień przedsiębiorczości" w KPPSP Hrubieszów

3 – osobowa grupa młodzieży Zespołu Szkół Nr 3 w Hrubieszowie w ramach akcji „Dzień przedsiębiorczości” odbyli jednodniowe praktyki w KPPSP Hrubieszów.

Była to dla nich okazja poznania specyfiki pracy strażaków ratowników a także osób zajmujących się administracją, prewencją, finansami czy też kwatermistrzostwem.

 

2008-03-30 Husynne, DK-74, Wypadcek - 5 osób rannych

Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyną poważnego wypadku samochodu osobowego AUDI.
Samochód wypadł z drogi i uderzył w mostek na przydrożnym rowie.
W pojeździe znajdowało się 5 osób, wszyscy trafili do szpitala.
 

2008-03-28 Młodzież Zapobiega Pożarom

„Młodzież Zapobiega Pożarom” 28 marca br. w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
 

2008-03-25 Wypadek na ul. Zamojskiej

Prawdopodobnie nadmierna prędkość oraz niezachowanie środków ostrożności przy pokonywaniu skrzyżowania doprowadziło do wypadku drogowego.
3 osoby zostały ranne.
 

2008-03-23 Tragiczny pożar w Horodle

W Horodle ok godz. 20.45 doszło do tragicznego pożaru budynku mieszkalnego.
Strażacy podczas przeszukiwania pomieszczeń w pomieszczeniu kuchennym znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny.
 

2008-03-23 Odnaleziono zaginionego staruszka

Odnalazł się 81-letni mieszkaniec Starej Wsi niedaleko Hrubieszowa. Starszy mężczyzna prawdopodobniej zabłądził w lesie, kiedy w sobotę wieczorem (22.03)wyszedł na spacer z psem.
Czuje się dobrze, ale trafił na obserwację do szpitala.

Staruszka przez kilka godzin poszukiwało kilkudziesięciu strażaków, żołnierzy, i policjantów. W akcji użyto także śmigłowca z kamerą termowizyjną.

 

2008-03-02 Skutki silnych wiatrów w powiecie hrubieszowskim

1 marca br. strażacy interweniowali 7 krotnie usuwając skutki wichury.
W Mirczu silny wiatr zawalił drewniana stodołę. Właściciel oszacował straty na 35 tys zł.
W Hrubieszowie wiatr naderwał połać dachu na jednym z budynków mieszkalnych.
Oprócz szkód w budynkach wiatr powalił 5 drzew na jezdnie w Mirczu, Sahryniu, Cichobórzu i Obrowcu.
fot: interia.pl (PAP)
 

2008-02-23 Skutki silnych wiatrów

Silne wiatry, które przeszły przez nasz powiat spowodowały m.in. zwalenie się drzew na jezdnie, uszkodzenia dachów, uszkodzenia banerów reklamowych.
 

2008-02-22 Horodło. Kolejna tragedia na drodze

Ok godz. 21 doszło do tragicznego zdarzenia w Horodle. Zderzeniu uległy dwa samochody osobowe. Kierowca Fiata Panda - 32 letni mężczyzna zginął na miejscu. Kierowcę Opla zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala.

Przyczyny i okoliczności wypadku bada Policja oraz Prokuratura.

 

2008-01-08 Uchanie

W nocnym pożarze domu jednorodzinnego zginął jego właściciel lat ok. 77. Informacje o pożarze otrzymali strażacy po godz. 4 nad ranem. Już w chwili dotarcia pierwszych zastępów całym dom płonął, dwie ściany były przewrócone i zapadł się dach. W środku strażacy odnaleźli ciało właściciela i jedynego mieszkańca tego domu. Okoliczności tragedii ustali prowadzone postępowanie.
 

2008-01-07 NA DK 74 (pomiędzy Werbkowicami a Hostynnym) doszło do tragicznego wypadku

Na DK 74 (pomiędzy Werbkowicami a Hostynnym) doszło do tragicznego wypadku. Zderzyła się tam czołowo samochód Mercedes i BMW. Kierowca Mercedesa zmarł na miejscu. Pozostałych uczestników zdarzenia zabrało pogotowie ratunkowe (pasażer Mercedesa i 2 osoby z BMW).
 

Podziękowanie dla sponsorów

KPPSP w Hrubieszowie zakupiła średni samochód ratowniczo-gaśniczy o masie całkowitej 14 ton z silnikiem o mocy 220 KM oraz napędem terenowym 4x4 do likwidacji pożarów oraz miejscowych zagrożeń. Zastąpi on inny kilkunastoletni pojazd, który został przekazany dla jednostki OSP Nieledew. Zapewni on większą siłę bojową JRG, co będzie skutkowało zwiększeniem bezpieczeństwa ludności w stanach zagrożenia życia i mienia na terenie powiatu hrubieszowskiego.
 
 
« powrót|drukuj